Jūsu grozs ir tukšs
Kopā
€0.00
Nopirkt
0
29186413 zvaniet mums!

Linsēklu eļļa

Šī eļļa ir iegūta no eļļas linu šķirnes sēklām ar aukstās spiešanas metodi un attīrīta no nevēlamiem piemaisījumiem. Tai nav pievienoti nekādi stabilizatori vai piedevas. Dietologi to ieteic lietot pa 1 — 2 ēdamkarotēm dienā, pievienojot salātiem vai citiem ēdieniem. Lineļļa ir “dzīva”, un pret to jāizturas saudzīgi. Nav ieteicams to pakļaut tiešai saules iedarbībai, karsēt tajā ēdienu virs 50° C. Pēc trauka atvēršanas eļļa jāglabā vēsā, tumšā vietā, vēlams ledusskapī, un to pēc atvēršanas ieteicams izlietot divu līdz trīs mēnešu laikā. Kopējais uzglabāšanas termiņš ir norādīts uz etiķetes.
 
Jo tālāk uz ziemeļiem aug lini, jo iegūtai lineļļai ir augstāka uzturvērtība. Piedāvājamās lineļļas iegūšanai tiek izmantoti Sibīrijas (eļļas) lini. Lineļļa sastāv galvenokārt no nepiesātināto taukskābju triglicerīdiem – 36 – 50% linolēnskābes, 23 – 24% linolskābes un 10 – 18% oleīnskābes. Šo triju nepiesātināto taukskābju kopumu sauc vēl par F vitamīnu jeb neaizstājamām taukskābēm, jo cilvēka organisms tās nesintezē. Tās veicina holesterīna izvadīšanu no organisma, tāpēc lineļļu var izmantot par līdzekli aterosklerozes profilaksei.

Šī linsēklu eļļa tiek izmantota arī kā spēcīgs antioksidants. Pēc nepiesātināto taukskābju daudzuma lineļļa 2,4 reizes pārspēj labāko olīveļļu, 1,5 reizes – saulespuķu eļļu un 1,3 reizes zivju eļļu. Piesātināto triglicerīdu nav daudz – 5 — 11%. Linolskābe un linolēnskābe ir svarīgs nervu šūnu būvelements, tās nepieciešamas arī organisma bioloģisko regulatoru — prostaglandīnu veidošanai. Prostaglandīni pazemina asinsspiedienu, šķīdina asinsvados trombus, mazina iekaisumu un sāpes locītavās, veicina rētu dzīšanu, paaugstina organisma imunitāti cīņā ar vīrusiem un vēža šūnām. 

No lineļļas gatavo linimentus apdeguma, ekzēmas un psoriāzes ārstēšanai, atkrēpošanas medikamentus. Mājas apstākļos saaukstēšanās un klepus gadījumā lineļļu kopā ar medu un citronu sulu pievieno ārstniecības augu tējām. Šāda tēja mazina kairinājumu un krūšu sāpes. Lineļļu, kas sajaukta ar citronu sulu, izmanto kosmētikā sejas ādas tīrīšanai.
      

​Sirds-sinsvadu sistēmas saslimšanas

Linsēklas satur bioloģiski aktīvu vielu Omegu-3, ko uzskata par dabīgu jaunības eliksīru. Viela pazemina holesterīna līmeni asinīs. Lietojot sēklas uzturā, samazinās trombu veidošanās varbūtība sirds asinsvados, plaušās, smadzenēs. Tās pazemina arteriālo asinsspiedienu, samazina infarkta, mikroinfarkta, aritmijas, sirds vārstuļu saslimšanu un citu sirds slimību attīstības risku. Palīdz pret aterosklerozi. Palīdz pārvarēt dažus astmas veidus. Šķīdina trombocītus. Pazemina asinsspiedienu.


Augsts holesterīna līmenis

Linsēklu eļļas sastāvā esošā taukskābe Omega-3 ir lielisks līdzeklis sliktā holesterīna līmeņa mazināšanai.


Onkoloģiskās saslimšanas

Linsēklas satur bioloģiski aktīvas vielas, kas aizkavē vēža (piemēram, piena dziedzeru un prostatas vēža) attīstību, kuras izsauc hormonālās sistēmas darbības traucējumi.  Saslimšanas veicina metabolisma procesu traucējumi organismā. Metabolisma procesu balanss tiek nodrošināts ar fitoķīmisko vielu (lignānu) palīdzību. Šai vielai piemīt spēcīga pretvēža iedarbība. Pretvēža iedarbība piemīt arī Omega-3 taukskābei.

Kuņģa-zarnu trakta saslimšanas

Linsēklu eļļas bioloģiski aktīvās vielas stimulē kuņģa-zarnu trakta darbību (laksāciju). Īpaši tas ir nepieciešams tiem, kuriem ir aizcietējumi. Eļļas sastāvā esošiem polisaharīdiem piemīt membrānstatiska īpašība, tāpēc to izmanto kā mīkstinošu, pretiekaisuma līdzekli, ja ir gastrīts vai kuņģa čūla.

Uzturā lietojot lineļļu, normalizējas aknu funkcijas. Polisaharīdu īpašību samazināt toksisko vielu uzsūkšanos organismā izmanto, ja ir saindēšanās ar pārtikas produktiem.


kaulu un locītavu iekaisumi.

Lineļļas sastāvā esošā taukskābe Omega-3 mazina iekaisumus. Tā darbojas kā smērviela locītavām un aptur iekaisuma izraisītājus. Lieliski palīdz cilvēkiem, kam ir reimatoīdā artrīta locītavu sāpes un stīvums.

Astma

Linsēklas veicina astmas atslābināšanu un ārstēšanu. Dažkārt ir pietiekami sēklas lietot dažas dienas. Omega-3taukskābes iedarbojas līdzīgi astmas medikamentiem — leikotrēnu sintēzes inhibitoriem. Šie medikamenti bloķē ķermenī esošos savienojumus, kas izraisa elpceļu iekaisumu.

Iekaisumu saslimšanas

Bioloģiski aktīvā viela Omega-3 palīdz, ja ir kuņģa-zarnu trakta, urīnsistēmas orgānu, dzimumorgānu saslimšanas, ja jādziedē staru slimības un apdegumu traumēti audi. Linsēklu eļļa ir ieteicama slimniekiem pēcoperāciju periodā, jo tā paaugstina organisma imunitāti, aizkavē iekaisumu procesu veidošanos. Omega-3 un lignāni modulē imūnās reakcijas, kas veicina autoimūno saslimšanu (poliartrīts) ārstēšanu. Iesaka linsēklu eļļu lietot uzturā, artrīta ārstēšanas periodā. Ar to  var ierīvēt sāpošās vietas.


Alerģija

Uzturā lietojot linsēklu eļļu, mazinās alerģisko reakciju izpausmes, alerģiskie un iekaisumu procesi, uzlabojas slimnieka pašsajūta.

Tūskas

Tūskas novērojamas tad, ja ir pārlieku liels liekais ķermeņa svars, sirds-asinsvadu slimības, klimaktēriskajā periodā, kā arī citās situācijās, kad ir apgrūtināta nātrija izvadīšana no organisma caur nierēm. Linsēklu eļļa šajās saslimšanās uzlabo nieru darbību.

Stress, neiralģija

Stresa stāvoklī organismā izstrādājas toksiskas bioķīmiskas vielas, kas negatīvi iedarbojas uz organismu. Bioloģiski aktīvā viela Omega-3 aizkavē toksīnu veidošanos. Linsēklu elļai piemīt nomierinoša iedarbība.

 
Citi gadījumi

 • Linsēklu sastāvā esošā taukskābe Omega-3 uzlabo redzi, virsnieru darbību, aizkuņģa dziedzera funkcijas, paaugstina potenci, atvieglo grūtniecību un dzemdības. Ieteicama grūtniecības laikā, jo atvieglina bērna iznēsāšanu un labvēlīgi iedarbojas uz augli.
 • Veicina smadzeņu darbību.
 • Palīdz, ja ir depresija, šizofrēnija un noslieces uz narkotikām un alkoholu.
 • Lineļļa dziedē apdegumu un apsaldējumu vietas, tulznas.
 • Lineļļa uzlabo matu struktūru, padarot matus dabiski spīdīgus un kuplus. Palīdz pret perēkļveida matu izkrišanu (linsēklu eļļa jālieto katru dienu veselu gadu, tad mati sāks pamazām ataugt). Uzlabo sausus un nespodrus matus.
 • Linsēklu eļļa ir vienīgā diētiskā eļļa, kuru izmanto AIDS slimnieku ārstēšanā.
 • Paaugstina organisma enerģiju.
 • Pazemina svaru tukliem cilvēkiem.
 • Veicina izturību.
 • Uzlabo muskuļu darbību pēc ilgstošas piepūles.
 • Stiprina nagus.
 • Palīdz dziedināt sasitumus un sastiepumus.
 • Palīdz novērst nepatīkamus pirmsmenustrāciju simptomus.